Biustonosz idealny? Można go znaleźć!

Biustonosz idealny? Można go znaleźć!

Dobór bielizny wydaje się dość błahą sprawą. Pozornie wystarczy znaleźć wygodne i gustowne elementy, by czuć się w nich dobrze. Kobieca bielizna to jednak dość rozległy temat, który zdaje się być przysłowiową studnią bez dna. Jak wybrać biustonosz, by noszenie go nie przypominało tortur? Na co zwrócić uwagę w sklepie?

Usługi brafitterki, czyli od czego zacząć 

Wiele kobiet – mimo, że zna swoje wymiary – ma trudności w dobraniu idealnego stanika. Choć podczas przymierzania go w sklepie wszystko wydaje się w porządku, po dłuższym noszeniu bielizny wychodzą na jaw jej wady. Jednymi z częstszych oznak nieodpowiednio dobranego biustonosza są m.in. spadające ramiączka, których długości nie da się wyregulować, podnoszenie się tylnej części z zapięciem lub odstająca miseczka. Przyczyny złych wyborów można upatrywać w tym, że rozmiarówka jest różna w zależności od marki czy sklepu. Jak więc nie popełnić błędu podczas zakupów? Warto wybrać się do salonu z bielizną, który ma w ofercie usługi profesjonalistki, czyli brafitterki. Taka osoba – oprócz tego, że pomaga dobrać odpowiedni stanik – informuje o tym, na co zwracać uwagę przy wyborze biustonosza. Dzięki temu można raz na zawsze „rozprawić się” z dylematami i pozbyć się z szafy tej bielizny, która zwyczajnie uwiera. Usługi brafitterskie poleca się kobietom w każdym wieku. Szczególnie pomocne mogą okazać się jednak dla nastolatek. Zmieniający się biust w takim wieku wymaga wiele uwagi i zmieniania rozmiarów w zależności od potrzeby. 

Dobrze dobrany biustonosz to także zdrowe piersi 

Nie bez powodu tak wiele mówi się o istotności doboru odpowiedniego rozmiaru stanika. Za mały biustonosz spłaszcza piersi, deformuje je, rani skórę w ich okolicach i pozostawia odciski na ciele. Za duży stanik nie podtrzymuje biustu i wpływa na zmniejszenie jego jędrności. Oprócz braku wygody w codziennym użytkowaniu takiej bielizny piersi nie prezentują się w niej dobrze, a w dłuższej perspektywie może prowadzić to do ich deformacji i powstania bólu. Świadomość tego, jak wybierać biustonosz, jest więc bardzo praktyczną rzeczą.