Bluza sportowa czy kurtka – co jest lepsze?

Bluza sportowa czy kurtka – co jest lepsze?

Zarówno bluzy jak i kurtki mają swoich zwolenników. Niektórzy wolą nosić te pierwsze, choć inni upierają się przy drugich. Co w rzeczywistości jest lepsze? Dlaczego bluza sportowa może być całkiem dobrą alternatywą dla kurtki przejściowej?

Podobnie zapinana

Bluzy bardzo często są zapinane na zamek błyskawiczny. Oznacza to, że wkłada się je dokładnie tak samo jak kurtki. Można więc zrobić to bardzo szybko i nie martwić się tym, że będą z tym jakieś problemy. Przy ubraniach ściąganych przez głowę często dochodzi do tego, że włożona pod nie koszulka przesuwa się lub podciąga. To dość krępujące, więc lepiej unikać takich sytuacji. Stąd też dużą popularnością cieszą się bluzy sportowe, które umożliwiają wygodne ich włożenie bez ryzyka odsłonięcia ciała. Ta zaleta bez wątpienia łączy je z kurtkami i sprawia, że są równie praktyczne.

W bluzie można iść wszędzie

W przypadku kurtek nie ma wątpliwości, że należy pozostawiać je w szatni. Zazwyczaj wniesienie płaszcza do sali lekcyjnej, wykładowej czy nawet do mieszkania jest uważane za przejaw braku kultury. Okrycie wierzchnie traktowane jest raczej jako coś, co ma na sobie zabrudzenia z ulicy, więc powinno być pozostawiane przed wejściem. W przypadku bluz sportowych jest inaczej. Można spacerować w nich w:
– lesie,
– parku,
– mieście.

Można zakładać je na romantyczne randki, spotkania z przyjaciółmi i do pracy czy szkoły. Takie bluzy po prostu zawsze wyglądają odpowiednio i nikt nie widzi przeszkód we wchodzeniu w nich do mieszkania. Oczywiście niektórzy szczególnie lubią nosić takie bluzy jako ubranie do chodzenia po domu. W przypadku kurtek nie ma tak dużej dowolności, a co za tym idzie – mają dużo mniej zastosowań. Jedna dobrze dobrana bluza może więc bez przeszkód zastąpić przejściową kurtkę na jesień lub wiosnę. Bez wątpienia sprawdzi się też ona latem.