Bomberka damska – dla kogo?

Bomberka damska – dla kogo?

Bomberka damska utrzymuje się na liście trendów już od dłuższego czasu. Jednak tylko w przypadku niektórych sylwetek wygląda ona dobrze.

Szerokie ramiona i duży biust

Przede wszystkim damskie kurtki bomberki nie powinny być noszone przez osoby posiadające szerokie ramiona, albo duży biust. Są one tak skonstruowane, że podkreślają górne części ciała. Mogą więc one optycznie powiększyć i tak już szerokie ramiona i duży biust, co nie będzie wyglądało najlepiej.

bomberka damskaFigura osy

Bomberki damskie szczególnie pasują osobom posiadającym sylwetkę osy. Z racji tego, że powiększają optycznie ramiona, to mogą sprawić, iż sylwetka osy będzie wyglądała, jak sylwetka klepsydry. Taka figura aktualnie jest postrzegana za najładniejszą. Ponadto sprawdza się ona również w przypadku całkowicie prostej sylwetki. Wtedy jest ona w stanie poprawić optycznie jej wygląd. Na jej noszenie powinny również decydować się osoby, które posiadają niewielki biust. Kurtka ta optycznie go powiększy.

Do czego nosić?

Istotną zaletą kurtki bomberki jest to, że pasuje ona tak naprawdę na każdą okazję. Można ją nosić w stylu sportowym, z legginsami i luźnymi koszulkami, a także do sukienek i sandałek. Ponadto nadaje się ona również na wieczorne wyjścia. W tym wypadku warto wybrać wersję obszywaną cekinami, albo z eleganckim nadrukiem. Jedyne o czym należy pamiętać to to, że kurki takiej nie należy łączyć z szerokimi spodniami, czy spódnicami. Najlepiej sprawdza się przy noszeniu do obcisłych legginsów, rurek, czy przylegających do ciała spódniczek.