Buty dla mężczyzny

Buty dla mężczyzny

Męskie buty są dostępne w różnych stylach i są używane w strojach casualowych, formalnych i biznesowych. Stały się popularne w latach 70. i od tamtej pory pozostają podstawą męskiej garderoby. Chociaż w dzisiejszych czasach coraz mniej mężczyzn chodzi w wysokich butach, to jednak nadal są one bardzo popularne.

Buty, które dodadzą kilku centymetrów

W 1913 roku Denise Poiret, żona znanego francuskiego projektanta Paula Poireta, wywołała sensację w Paryżu i Nowym Jorku, nosząc buty do kolan w pomarszczonej marokańskiej skórze. Kilka lat później na rynku obuwniczym pojawiły się wysokie buty męskie, które bardzo przypominały obuwie z marokańskiej skóry. Mężczyźni, którzy zmagali się z niskim wzrostem byli zachwyceni – w końcu mogli dodać sobie kilku centymetrów.

Modne i wygodne buty

Dla mężczyzn wzrost jest bardzo ważny. Każdy chce być wyższy od swojej partnerki chociaż o kilka centymetrów. Niestety nie każdy ma to szczęście. Właśnie dlatego w sklepach dostępne są wysokie buty męskie, które na stopie mężczyzny wyglądają naprawdę rewelacyjnie. Buty były postrzegane jako restrykcyjne i niewygodne w porównaniu z nowymi stylami modnych butów, które uzupełniały bardziej opływowy i uproszczony wygląd odzieży męskiej. W dawnych latach nie zwracano uwagę na jakość. Na szczęście od wielu lat producenci tworzą obuwie dla mężczyzn, które jest komfortowe oraz wygodne. Obcas jest przede wszystkim stabilny, co jest ogromną zaletą, ponieważ nie każdy mężczyzna potrafi chodzić w wysokich butach na co dzień.