Buty New Balance

Buty New Balance

New Balance to marka, której historia nierozerwalnie wiąże się ze sportem. Firma jest jednym z wiodących producentów obuwia sportowego. Produkuje też odzież i akcesoria sportowe.

Historia butów New Balance zaczyna się w ubiegłym stuleciu. Wtedy to młody emigrant z Anglii, William J. Riley zaprojektował specjalny łuk, podtrzymujący bolącą stopę. Wynalazek okazał się strzałem w dziesiątkę. Buty New Balance trafiły do policjantów i innych grup zawodowych, spędzających w pracy wiele godzin na nogach. W latach 50. ubiegłego stulecia córka Rileya, Eleonora, wpadła na pomysł produkcji butów o zróżnicowanej szerokości. Była to rzecz, której nie zastosował nikt wcześniej.

Buty przestały przede wszystkim cisnąć w stopy. Ten fakt został doceniony nie tylko przez sportowców, ale i zwykłych użytkowników. Firma zdobyła w krótkim czasie światowe uznanie. Ale dopiero w 1976 roku, słynna linia butów 320, otrzymała tytuł najlepszych butów dla biegaczy. Tytuł został przyznany przez prestiżowe pismo branżowe „Runner’s World”. Jogging jest coraz bardziej popularny, a buty New Balance są idealne do uprawiania tego sportu.

Polityka firmy, co ciekawe, zawsze była oparta na inwestowaniu pieniędzy w badania nad nowymi technologiami, jakością, komfortem obuwia. Firma stroni od reklamy i opłacania gwiazd. Takie działania przynoszą wymierne efekty i przede wszystkim uznanie klientów na całym świecie. Marka jest bardzo popularna o czym świadczy sama sprzedaż.