Co warto kupować w lumpeksach?

Co warto kupować w lumpeksach?

Lumpeksy to prawdziwe kopalnie rzeczy świetnej jakości, trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak szukać. Najlepiej wybrać się na zakupy w dzień dostawy lub wymiany towaru, a na poszukiwanie przeznaczyć spokojnie 2-3 godziny. Tylko wtedy jesteśmy w stanie kupić naprawdę ładne i użyteczne rzeczy. Czego warto szukać w lumpeksach? Oto kilka propozycji.

Tania odzież- co warto kupić?

Lumpeksy obfitują w swetry dobrej jakości. To właśnie w lumpeksie możesz upolować kaszmirowy kardigan czy sweter wykonany w 100% z wełny Merino. Takie perełki w normalnych sklepach kosztują nawet kilkaset złotych. Gdy źródłem takich zakupów jest tania odzież, koszt będzie wynosił kilka złotych. Oczywiście w lumpeksach pełno jest też swetrów akrylowych, jednak są one stosunkowo tanie, zatem od czasu do czasu można się skusić.

Odzież wierzchnia z lumpeksu

Jeżeli szukasz dobrego jakościowo płaszcza, zdecydowanie warto się rozejrzeć w Second handach. To właśnie tam można znaleźć wełniane i kaszmirowe płaszcze, które mogą wymagać drobnych poprawek, jednak jakoś tkanin z których są wykonane jest tego warta.

Letnie sukienki

Która z dziewczyn nie lubi długich letnich sukienek? To stały element wakacyjnej garderoby. W szmateksach bez problemu można znaleźć piękne maxi sukienki za grosze. W sklepach długie sukienki są zwykle dosyć drogie, w lumpeksie to wydatek kilkunastu złotych. Zatem i w tym przypadku tania odzież damska Mag Mac nie zawodzi.

Ubrania vintage

Miłośnicy ubrań w stylu vintage wprost kochają lumpeksy. To właśnie tam udaje się znaleźć prawdziwe perełki z lat 80 czy 90. Buszowanie pomiędzy wieszakami pełnymi ubrań z historią to dla niektórych prawdziwe hobby. Poza tym często udaje się również trafić skórzane paski czy torebki, również utrzymane w stylistyce vintage. To kopalnia takich perełek, porównywalna tylko z zapomnianymi pudłami gdzieś na strychu dziadków.