Co warto wiedzieć o marce Stussy?

Co warto wiedzieć o marce Stussy?

baggy damskieStussy jest marką założoną na początku lat 80. XX wieku przez Shawna Stussy. Jej początki mocno związane były z kalifornijskim stylem surferów, co zresztą doskonale odzwierciedla jedno z najbardziej znanych haseł reklamowych firmy – „She was born in California”.

Z czasem marka zaczęła bardziej utożsamiać się z muzykami reggae, hip hopowcami, sakteboardem i nie tylko. Firma Stussy przerodziła się tym samym w markę o charakterze streetwear. Logo zapoczątkował sam Wayne, który właśnie w taki sposób podpisywał wykonane przez siebie deski surfingowe. Z czasem takie logo pojawiło się też na koszulkach, czapkach czy szortach.

Stussy dość rybko rozpoczął współpracę ze znanymi projektantami z Londynu, nowego Jorku czy Tokio. Zdobył tym samym sławę o zasięgu międzynarodowym. Dzisiaj w ofercie firmy Stussy znajduje się też linia dziewczęca oraz wiele produktów stylizowanych na lata 80. i 90. ubiegłego wieku. Są to przede wszystkim luźne T-shirty, wygodne bluzy, stylowe kurtki czy modne okulary przeciwsłoneczne. Markę Stussy kojarzą dobrze wszyscy miłośnicy mody ulicznej. Ubrania tej marki noszą na co dzień największe gwiazdy muzyki i kina w Stanach Zjednoczonych oraz znani blogerzy modowi, także i w Polsce.