Czym są koszulki patriotyczne?

Czym są koszulki patriotyczne?

Koszulki patriotyczne to głośny temat w ostatnich latach. O co chodzi w całym tym zamieszaniu? Od dobrych kilkunastu lat ludzie w Polsce nosili t-shirty z popularnymi nadrukami. Producenci nadrukowywali na odzieży angielskie hasła, postacie z kreskówek czy ozdobne grafiki. Patriotyzm uchodził raczej za coś bardzo podniosłego, kojarzył się z historią i państwowymi uroczystościami.

Tymczasem w wielu innych krajach, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, patriotyzm miał już radośniejszą formę: ludzie nie wstydzili się swoich barw narodowych, w święta narodowe pojawiali się na ulicach owinięci w flagi i barwy swojego państwa. Ktoś musiał wpaść na pomysł: Hej, dlaczego nie możemy czegoś takiego zapoczątkować w Polsce?

Powstały pierwsze firmy zajmujące się produkcją koszulek patriotycznych. Działały głównie w internecie. Jedną z pierwszych takich firm była Surge Polonia. Koszulki patriotyczne Surge Polonia miały nadruki nawiązujące do ważnych wydarzeń historycznych, z których możemy być dumni jako Polacy: Powstanie Warszawskie, bitwy stoczone przez Husarię czy też działania niezłomnych Żołnierzy Wyklętych. Ten rodzaj odzieży szybko zyskał olbrzymią popularność i dziś wspomniana Surge Polonia ma dużo szerszą ofertę, a także sklepy stacjonarne.