Dobór odpowiedniej sukienki do figury

Dobór odpowiedniej sukienki do figury

W sprzedaży można znaleźć bardzo wiele różnych modeli sukienek dla kobiet. Przede wszystkim warto je w odpowiedni sposób dopasować do figury danej kobiety, aby prezentowały się bardzo efektownie. Wśród podstawowych typów figury można wymienić klepsydrę, gruszkę, jabłko, a także prostokąt.

Figura klepsydry

Klepsydra z całą pewnością uznawana jest za bardzo dobry typ figury. Wiele osób uważa także, że jest to figura idealna. Cechą charakterystyczną w tym typie jest odpowiednie wcięcie w talii, a także uwydatnione biodra oraz biust. Kobiety o tym typie figury mogą nosić bardzo zróżnicowane rozmiary, od bardzo małych do bardzo dużych. Jednak najbardziej istotne są odpowiednie proporcje sylwetki, które prezentują się w bardzo dobry sposób. Fantastycznie będzie również wyglądało ich odpowiednie podkreślenie konkretnie wybraną sukienką. Wśród najbardziej popularnych rodzajów sukienek, które są przeznaczone do tego typu figury, są sukienki kopertowe. Mają one wiązanie w talii, które w szczególny sposób podkreśla wszystkie atuty kobiecej sylwetki. Wszystkie panie, które posiadają typ sylwetki klepsydra bardzo dobrze będą także wyglądać w sukienkach o obcisłym charakterze.

Figura gruszki

Bardzo popularną kobiecą sylwetką jest także typ gruszki. Kobiety o tym typie mają nieco szersze biodra, a także bardziej wąskie ramiona. Sprawia to, że ogólny ciężar sylwetki przeniesiony jest na jej dolną część. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej sylwetki, która będzie podkreślała atuty kobiety, a także ukrywała mankamenty sylwetki. Bardzo polecane są sukienki, które są bogato zdobione u góry na biuście. Dzięki temu ten element garderoby będzie odpowiednio podkreślał części ciała, które nie rzucają się w oczy na co dzień. Warto wybierać również sukienki, które będą miały mocno zaakcentowane rękawy. Mogą one być rozkloszowane, a także bufiaste. Dzięki temu będą w bardzo dobry sposób przyciągać wzrok każdego. Kobiety, które mają figurę gruszki bardzo dobrze będą także wyglądały z dekoltem w kształcie łódki. Z całą pewnością będzie to fantastyczne rozwiązanie dla każdej pani, niezależnie od jej wieku.

Figura jabłka

Wiele kobiet ma także figurę jabłka. Ten typ sylwetki cechuje się przede wszystkim uwydatnionym brzuszkiem, a czasem także sporym biustem. Często kobiety o tym typie figury nie mają wcięcia w talii. Przede wszystkim przy tego rodzaju figurze nie poleca się wybierać sukienek oversize, ponieważ mogą powodować niekorzystny wygląd. Najbardziej polecane są ubrania bardzo dopasowane, ponieważ podkreślają one wszystkie atuty sylwetki. Natomiast sukienki o luźnym charakterze mogą optycznie dodatkowo powiększyć kobietę oraz sprawić, że nabierze ona więcej centymetrów w obwodach. Do tego typu figury należy w odpowiedni sposób dobierać sukienki. W tym celu warto wybierać stroje, które będą podkreślać wcięcie w talii. Sprawi to, że kobieca sylwetka nabierze odpowiednich proporcji. Kobiety o tym typie figury bardzo często posiadają bardzo ładne nogi, które są atutem ich sylwetki. Dlatego warto je eksponować poprzez wybór odpowiedniej sukienki.

Figura prostokąta

Część kobiet ma także figurę prostokąta, która nie występuje tak często jak poprzednie typy. Jest to sylwetka kobiety stosunkowo szczupłej. Podobna jest do chłopięcej figury. Dla kobiet o tym typie figury polecane są wszelkiego rodzaju sukienki, które powodują optycznie bardzo dobre proporcje sylwetki. Bardzo dobrze będą także wyglądały wszystkie stroje, które będą przylegały do ciała. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Panie, które mają ten typ figury będą się także fantastycznie prezentować we wszelkiego rodzaju sukienkach kopertowych, a także modelach z rozkloszowanymi spódnicami. Dzięki temu wszystkie atuty sylwetki będą podkreślone, a jej mankamenty zminimalizowane. Dobrze będą również wyglądały stroje, które mają bardzo dekoracyjne wzory, a także wszelkiego rodzaju ozdobne elementy. Z całą pewnością będą one przykuwały wzrok każdego.