Efektowne czapki damskie z pomponem

Efektowne czapki damskie z pomponem

Zima to czas, gdy na dworze jest mroźnie i wietrznie. Czy w takich okolicznościach można wyglądać efektownie, a jednocześnie nie marznąć. W tym sezonie z pomocą przychodzą czapki damskie z pomponami.

Co ciekawe, damska czapka z pomponem w niczym nie musi przypominać czapki dziecięcej. Takie czapki są bowiem kobiece, a niektóre również bardzo eleganckie. Najbardziej modne modele posiadają futrzany pompon. Może być on wykonany z futra naturalnego lub sztucznego. W takiej czapce w zasadzie każdy prezentuje się dobrze. Dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, nie pogrubiając jej. Najpopularniejsze niezmienne są czapki utrzymane w stonowanych kolorach.

Nie wszystkim jednak musi się podobać futrzany pompon. Zamiast tego można więc zdecydować się na czapkę z pomponem wykonanym z wełny. Tego typu czapki zwykle są grube i efektowne. Największą popularnością cieszą się modele z wzorem warkocza. Podczas zakupu takiej czapki damskiej warto zwrócić uwagę na sposób jej ocieplenia. Niektóre modele mają bowiem wszytą polarową podszewkę. Nie bez znaczenia jest też skład użytej przędzy.

Ciekawą propozycją przede wszystkim dla osób lubiących sportowy styl są czapki z motywem skandynawskim np. z reniferami czy płatkami śniegu. Sprawdzają się one nie tylko na stoku narciarskim. Są ciepłe, wygodne, a przy tym bardzo efektowne. Warto łączyć je z szalikami i rękawicami utrzymanymi w podobnej stylistyce.