Getry – styl i klasyka mody

Getry – styl i klasyka mody

Getry to jeden z elementów klasyki mody światowej. Przez cały dwudziesty wiek getry ewoluowały aż od połowy tego okresu do dziś stały się klasycznym ubiorem bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia.

Getry męskie?

Dziś getry kojarzą się głównie ze strojem kobiecym. Mało kto wie, że na początku dwudziestego wieku był to strój głównie męski. Getry okazały się bowiem idealne do jazdy konnej nie tylko tej rekreacyjnej ale i wyczynowej jazdy sportowej co było męską rozrywką. Pierwsza Wojna Światowa, gdzie miliony mężczyzn służyło na frontach często w skrajnych warunkach atmosferycznych, spowodowała zapotrzebowanie na dodatkowe ocieplanie obuwia oraz nóg. Getry hurt stały się czymś codziennym i dziesiątki firm zajmowało się szyciem i spedycją tego typu odzieży.

Czasy obecne

Dziś getry oraz ich pochodna – legginsy są noszone masowo na całym świecie. Ze sportów konnych zostały wyparte przez bryczesy, zniknęły też getry męskie. Omawiany ubiór stał się klasyką damskiego stylu. Różne rodzaje getrów sprawiają, że stały się ubiorem uniwersalnym. Są noszone zarówno na oficjale spotkania, wyjścia rekreacyjne jak i idealnie pasują do uprawiania sportu ze względu na lekkość i przyleganie o ciała. Getry hurt to branża rozwijająca się dynamicznie osiągająca ogromne przychody. Dziś hurtowe ilości legginsów sprowadza się zazwyczaj z Azji gdzie są na masową skalę szyte. Należy zaznaczyć, że dzięki użyciu coraz lepszych nici i maszyn produkcyjnych jakość ubioru jest coraz wyższa a cena spada co z pewnością wpłynie na jeszcze większą popularność i zwiększy sprzedaż getrów.