Jak dobrać żakiet do figury

Jak dobrać żakiet do figury

Odpowiednio dobrany żakiet damski będzie ozdobą każdego stroju. Warto więc poświecić mu trochę uwagi, a wtedy na pewno będziemy zadowoleni z zakupu. Wybierając odpowiednie żakiety damskie, kierujmy się nie tylko aktualnymi trendami, ale też własną sylwetką. Dobierajmy krój i kolor do naszego typu urody i figury. Odpowiednio skrojony żakiet posłuży nam przez wiele sezonów.

Idealny żakiet dla pań o figurze Gruszki

 

Panie o figurze gruszki powinny wybierać żakiety, które zarysują linię ramion. Dla nich idealnie sprawdzi się żakiet o usztywnianym fasonie, z szerokimi klapami i wcięciem w talii. Taki krój bez problemu zrównoważy nieco szersze biodra. Najlepsze żakiety damskie dl a „gruszki” to też te uszyte ze sztywnego materiału, np. skóry, weluru, a nawet jeansu.

Żakiety damskie dla filigranowych kobiet

 

Panie niskie i szczupłe powinny wybierać krótkie żakiety z usztywnianego materiału. Taki krój nada też im profesjonalnego wyglądu. Niskie panie powinny z kolei unikać żakietów damskich o prostym kroju, które dodatkowo poszerzają niską sylwetkę. Dobrze jest wybierać takie żakiety damskie, które mają węższe rękawy, dodatkowo podkreślające drobne kształty. Odpowiednia długość żakietu to ta, kończącą się tuż nad linią bioder, dzięki czemu wydłuża sylwetkę.

 

Żakiety damskie dla pań bez wcięcia w talii

 

W tym przypadku idealnie sprawdzą się żakiety jednorzędowe o kroju podkreślającym kobiece kształty. Z kolei uwydatnienie ramion sprawi, że talia będzie wydawać się węższa, niż jest w rzeczywistości.