Jak kupować buty dla dziecka?

Jak kupować buty dla dziecka?

Każdy rodzic cieszy się, kiedy jego dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. To nie tylko czas radości i oglądania postępów swojej pociechy, ale także moment, w którym należy kupić dziecku jego pierwsze buty. O czym powinni pamiętać rodzice podczas wybierania butów dla maluszka?

Dlaczego buty dziecięce trzeba wybierać starannie

dziecięce butyNależy zdawać sobie sprawę z tego, że dobór odpowiednich bucików jest ważny z wielu względów. Przede wszystkim jednak należy poświęcić mu dużo uwagi, bowiem w dużej to właśnie od wyboru pierwszej pary butów jest uzależniony rozwój stópek dziecka.  Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że dziecięce stopy rozwijają się przez blisko 8 lat, dlatego też należy dokładać wszelkich starań, by mogły rozwijać się prawidłowo. Od zakupu obuwia dziecięcego uzależnione jest nie tylko kształtowanie się stóp, ale także kręgosłupa. Widać zatem, że na pierwszych butach nie warto oszczędzać, nie należy też zbytnio spieszyć się z zakupem – lepiej poświęcić mu więcej czasu, jednak mieć pewność, że dokonało się dobrego wyboru.

O czym trzeba pamiętać

Przede wszystkim o tym, by kupić buty w rozmiarze dziecka. Niestety nierzadko rodzice kupują obuwie dziecięce rozmiar większe, aby pociecha mogła z niego korzystać także w kolejnym sezonie. To błąd, ponieważ powoduje to zmiany w ustawianiu stóp – dziecko nie chodzi w naturalny sposób, tylko w taki jaki wymusza na nim zbyt obszerny but. Przed wybraniem się na zakupy należy zatem dokładnie zmierzyć stopę dziecka, by wiedzieć jak duża powinna być wkładka.