Jak modnie nosić krótkie spodenki męskie?

Jak modnie nosić krótkie spodenki męskie?

Przede wszystkim musimy obalić mit, który twierdzi, że mężczyźni nie powinni chodzić w krótkich spodenkach. Mit ten twierdzi, że facet nie powinien odsłaniać nóg, bo to kojarzy się z dzieckiem i zabawą w piaskownicy.

spodenki męskieCzy mężczyzna może nosić krótkie spodenki?

Krótkie spodenki męskie dla współczesnych, nowoczesnych mężczyzn to po prostu jedna z wielu części męskiej garderoby, która wskazuje na preferowanie sportowego stylu bycia. Spodenki męskie wcale nie były stworzone dla małych chłopców, ale wywodzą się od umundurowania żołnierzy brytyjskich kwaterujących w ciepłych krajach. Później zaczęto ich używać w turystyce, a później w większości sportów. Pochodzenie ich jest więc wojskowo-sportowe, a nie chłopięce.

W jakich sytuacjach można założyć krótkie spodenki męskie?

Niektórzy mężczyźni używają spodenek męskich na co dzień, ale są też tacy, którzy ubierają je tylko w wyjątkowych sytuacjach na przykład podczas letniego wypoczynku. Oczywiście okres wakacyjny, urlopowy, czy też weekendowe spacery to najlepsza okazja do włożenia spodenek męskich. Są też oczywiście miejsca, gdzie krótkie spodenki męskie byłyby naprawdę w złym guście. Na pewno nie powinno ich ubierać się do kościoła, na spotkanie biznesowe czy do teatru.

Co można założyć do krótkich spodenek męskich?

Do spodenek męskich znakomicie pasują lekkie koszule z długim rękawem, koszulki lniane, z cienkiej bawełny, takich gdzie można podwinąć rękaw oraz oczywiście wszelakiego rodzaju T-shirty. Do tradycyjnych spodenek znakomicie pasują natomiast koszulki polo.