Jaka odzież do jazdy na rowerze?

Jaka odzież do jazdy na rowerze?

Jazda na rowerze do prawdziwa frajda. Dla wielu osób to prawdziwa pasja. Właśnie tacy rowerzyści inwestują w najlepszy sprzęt i ubiór do jazdy na rowerze. A trzeba wiedzieć, że odpowiednia odzież ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o komfort jazdy.

Koszulka do jazdy na rowerze

Pierwsze o czym należy pomyśleć to wybór odpowiedniej koszulki do jazdy na rowerze. Ogromne znaczenie ma tutaj materiał z jakiego została wykonana. Najlepszym materiałem będzie poliester. Przede wszystkim dlatego, iż jest to materiał lekki. Dzięki temu koszulka jest przewiewna. Jednak koszulki wykonane w 100% z poliestru posiadają jedną wadę. Są mało elastyczne. Dlatego warto, aby koszulka posiadała także domieszkę elastyny.

Spodenki do jazdy na rowerze

Drugi element odzieży na rower to spodenki. Tu ważna jest wkładka kolarska. Aby pochłaniała ona drgania i wstrząsy koniecznie musi być żelowa. Co ważne, wkładki żelowe są także dużo trwalsze niż np. te piankowe. Z jakiego materiału powinny być wykonane spodenki. Najlepszym rozwiązaniem jest materiał lycra sport. Materiał ten odporny jest na przetarcia i co ważne posiada dobry system wentylacyjny.

Jak wspomniano wcześniej odpowiedni wybór stroju do jazdy na rowerze jest niezwykle ważny. Dlatego warto zaopatrzyć się w niego w odpowiednim miejscu. Najlepsza będzie hurtownia sportowa Kaja. Przede wszystkim dlatego, iż hurtownie sportowe posiadają bardzo szeroki asortyment odzieży.