Jaką wybrać spódniczkę dla dziewczynki?

Jaką wybrać spódniczkę dla dziewczynki?

Każda dziewczynka uwielbia się stroić. Z tego względu bardzo ważny element szafy młodej damy stanowią spódniczki. Odpowiednia spódniczka dla dziewczynki powinna zarówno dobrze wyglądać jak i zapewnić komfort i wygodę. Dlatego też przy wyborze spódniczki warto zwrócić uwagę na jej fason. Oto kilka najczęściej wybieranych typów spódniczek dziewczęcych.

Spódniczki dla dziewczynek typu ogrodniczki

Charakteryzują się nisko osadzonym pasem i wygodnymi szelkami. Często zdobią je falbanki i kieszenie. Spódniczki te są wygodne i nie krępują ruchów, co jest ważne dla zapewnienia komfortu dziecku.

Prosta spódniczka dla dziewczynki

Ze względu na powodowanie większego skrępowania ruchów niż inne fasony jest mniej popularna wśród młodszych dziewczynek. Taka prosta spódniczka w wersji mini, sięgająca do połowy uda, może być dobrym strojem do szkoły lub na spacer, natomiast nie sprawdzi się na pewno jako strój na plac zabaw. 

Spódniczka rozkloszowana

spódniczka dla dziewczynki

Jest to typ spódniczki dla dziewczynek wybierany najczęściej. Sprawdzi się ona doskonale zarówno jako strój codzienny jak i ubiór na specjalne okazje. Na dni odświętne szczególnie polecane są szerokie, wielowarstwowe spódniczki z tiulu.

Spódniczka o linii A

Stanowią typ pośredni między spódnicą prostą i rozkloszowaną. Świetne rozwiązanie zawsze i wszędzie. Można ją ubrać do szkoły, na plac zabaw oraz na specjalne okazje. Zimą najlepszą opcją będą spódnice wełniane i dzianinowe, natomiast latem z tkanin bawełnianych lub lnianych.

Możliwości jest wiele, dlatego ważne, aby wybrać spódniczkę odpowiednią na daną okazję, która zapewni wygodę jej posiadaczce.