Jaki krój rękawiczek skórzanych wybrać?

Jaki krój rękawiczek skórzanych wybrać?

Aby wybrać porządne rękawiczki na zimę warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i jakość wykonania, ale również na krój, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Producenci galanterii męskiej mają bardzo wiele ciekawych modeli do wyboru.

Na jaki krój rękawiczek postawić?

Oryginalne rękawiczki skórzane męskie oznaczone są najczęściej literowymi rozmiarami. Mowa tutaj oczywiście o klasycznej rozmiarówce S, M i L. Aby wybrać najlepszy krój należy dokonać odpowiednich pomiarów. W pierwszej kolejności należy zmierzyć miarą obwód dłoni. Eleganckie rękawiczki skórzane męskie w odróżnieniu od rękawiczek materiałowych muszą być idealnie dopasowane inaczej nie prezentować będą się zbyt okazale. Najlepiej dokonywać zakupu w sklepach stacjonarnych, w których to istnieje możliwość przymierzenia wybranej pary. Zaleca się także postawienie na rozmiar mniejszy. Wynika to oczywiście z tego, że skóra delikatnie się rozciąga i automatycznie dopasowuje do dłoni.

Rodzaj skóry oraz sposób wykończenia

Olbrzymią rolę odgrywa także rodzaj skóry oraz sposób jej wykończenia. Rękawiczki wykonane z gładkiej i błyszczącej licówki nie pasować będą na przykład od typowo casualowych stylizacji. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się zamsz. Pamiętać należy również i o tym, że im bardziej minimalistyczne rękawiczki skórzane męskie tym oczywiście są one bardziej formalne. Osoby, które cenią sobie sportowy charakter, powinny rozejrzeć się za modelami, które posiadają kontrastowe ściegi, specjalne regulatory i niestandardowe elementy.