Koszule wizytowe męskie to bardzo ważna pozycja w szafie każdego pana, który chce wyglądać nie tylko modnie, ale także elegancko i stylowo. Są to jedne z tych ubrań, które można założyć na wiele różnych okazji, mniej lub bardziej formalnych. Ważne, aby wykonane były z dobrych jakościowo materiałów, w odpowiednim rozmiarze i w fasonie stosownym do okazji.
Jaką wybrać koszulę męską?
Garderoba każdego mężczyzny powinna zawierać przynajmniej jedną wizytową koszulę, którą założy na randkę, na wesele, a także na rozmowę w sprawie pracy. Najbardziej uniwersalna jest gładka koszula, polecana na wszystkie oficjalne wyjścia. Będzie ona wyglądać świetnie z klasycznym garniturem, z samą marynarką i solo. Koszule wizytowe męskie mogą być w różnych kolorach. Inne pasować będą do klasycznego, czarnego garnituru, a inne do granatowego lub brązowego. Klasyczna biel, różne odcienie niebieskiego, czerwonego, a także ciemne kolory są bardzo popularne wśród wszystkich mężczyzn.
Czym różnią się męskie koszule wizytowe?
Na rynku występuje wiele różnych rodzajów koszul wizytowych. Różnić się one mogą między sobą małymi kieszonkami na klatce lub ich imitacją, a także pagonami. Obecnie, w modzie męskiej, królują koszule, które mają kontrastowe kołnierzyki i mankiety. Polecane są koszule taliowane, czyli modele o kroju slim-fit. Będą idealne zwłaszcza dla panów bardzo szczupłych, którzy chcą dodać sobie optycznie kilka kilogramów. Kroje klasyczne, regulowane, są luźne i proste w formie, dlatego doskonałe są dla panów z lekką nadwagą.
Każdy pan, który lubi podkreślać swoją indywidualność za pomocą stroju, wybierze koszule w modne desenie, np. kraty , kwiaty, paski lub różnego rodzaju hafty. Bardzo dobrze prezentować się będą koszule proste, z klasycznym kołnierzem oraz ze stójką.
Jakie są rodzaje kołnierzyków i kiedy je nosić?
Męskie koszule wizytowe różnić się mogą między sobą rodzajem kołnierzyków, a każdy z nich związany jest z różnymi stopniami formalności. Można je podzielić na trzy grupy. Pierwsza z nich to kołnierzyki casualowe, czyli z guzikami, ze stójką albo takie koszule, które w ogóle nie mają kołnierzy. Modele te nadają się głównie na randki, spotkania z przyjaciółmi lub na rozmowy w sprawie pracy.
Kolejną grupą są kołnierzyki pośrednie, które są zbliżone do siebie wyglądem. Są one bardzo popularne i często spotykane w ubraniach formalnych i mniej oficjalnych. Kołnierzyki tego typu idealne będą do garniturów i do lżejszych stylizacji.
Natomiast kołnierzyki formalne to wszelkie modele ze spinkami lub noszone z krawatem. Koszule tego typu wkłada się na oficjalne uroczystości i na spotkania biznesowe.
Jakie znaczenie ma mankiet w koszulach wizytowych?
Mankiety podzielić można na dwie grupy. Pierwsze są takie, które zapinane są na guzik, a drugie na ozdobne spinki. Wizytowa koszula dla Panów której mankiety zapinane są na guziki, pasować będzie do codziennych stylizacji, natomiast mankiety zapinane na spinki będą sugerowały bardziej oficjalny charakter imprezy.
Co jeszcze jest istotne w męskich koszulach wizytowych?
Bardzo istotne, jeśli chodzi o koszule wizytowe, są także ich kolory, wzory, a nawet splot materiału. Gładkie koszule, które nie mają wzorów, są idealne na wszystkie formalne wyjścia. Natomiast koszule kolorowe będą idealnie pasować do czarnego, granatowego i brązowego garnituru i wkładać je można na uroczystości lżejszego formatu. Koszule wizytowe w kratę czy w paski można nosić na spotkania z przyjaciółmi, na co dzień do pracy.
Bardzo ważny jest również splot materiału w koszulach wizytowych. Im splot jest gęstszy i bardziej zwarty tym charakter koszuli jest bardziej formalny. Idealny będzie splot koszykowy, dzięki któremu ubranie jest luźne i przewiewne. Koszule tego typu będą idealne we wszystkich mniej formalnych stylizacjach. Natomiast do oficjalnego, trzyczęściowego garnituru, fraku lub smokingu idealne będą koszule wizytowe uszyte z tkaniny, która ma zwarte, gęste sploty i nie prześwituje.
Każdy mężczyzna, wybierając koszule na różne wyjścia, powinien znać obowiązujące zasady i się nimi kierować.