Koszulki na zamówienie – czy można je wykonać w domu?

Koszulki na zamówienie – czy można je wykonać w domu?

Koszulki na zamówienie cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że są oryginalne, co coraz bardziej jest w cenie. Dodatkowo można spełnić swoje marzenie i umieścić na niej, co tylko się chce. Można jednak spróbować wykonać je także samodzielnie w domu. Wykonanie nadruku nie jest wbrew pozorom takie trudne.

Najprostszym sposobem na wykonanie domowych koszulek na zamówienie jest zakup gotowych aplikacji czy naszywek, które można samodzielnie przyprasować. Są dostępne w pasmanteriach itd. Oczywiście warto także wykonać nadruk według własnego pomysłu. W tym przypadku należy zaopatrzyć się w papier transferowy. Jego typ jest różny w zależności od rodzaju drukarki, (atramentowa czy laserowa) oraz koloru koszulki. Gdy jest ona ciemna papier transferowy musi posiadać dodatkową folię, która pełni funkcję podkładu. Zapewnia wyrazistość druku i odwzorowanie barw. Papier transferowy można dostać w wielu sklepach papierniczych oraz przez Internet.

Sam proces druku i naklejania grafiki może różnić się nieco w zależności od typu papieru. Gotowy wydruk wycina się, układa na koszulce w wybranym miejscu i przyprasowuje. W celu utrwalenie grafiki można to zrobić nawet dwukrotnie. Najlepsze pod tego typu działania są koszulki wykonane z czystej bawełny. Przed założeniem należy je jeszcze wyprać w niskiej temperaturze (najlepiej na drugiej stronie) i wysuszyć w tradycyjny sposób.