Krem do twarzy – słów kilka o pielęgnacji

Krem do twarzy – słów kilka o pielęgnacji

O skórę na twarzy należy dbać w każdym wieku. Cienka i delikatna skóra jest bardzo podatna na działanie czynników atmosferycznych, warunki pomieszczeń, w których się przebywa, źle dobrane kosmetyki, a w związku z tym niezwykle łatwo o przesuszenia, utratę blasku, koloru, zmarszczki. Zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyki powinny być odpowiednio dobrane nie tylko do wieku, ale także do rodzaju cery.

3 stopnie podstawowej pielęgnacji każdej cery

1. Demakijaż – najważniejszy krok, każdy nałożony na twarz kosmetyk należy po całym dniu zmyć. Mleczka, toniki, płyny micelarne pomagają nie tylko je usunąć, ale przyniosą skórze ulgę – łagodzą ją, delikatnie napinają i nawilżają.

2. Mycie i oczyszczanie – skóra na twarzy nie lubi agresywnych kosmetyków, należy ją przemywać wodą i stosować żele, mydła lub płyny o neutralnym pH. Od czasu do czasu warto zastosować delikatny peeling, by zetrzeć stary naskórek, pobudzić krążenie.

3. Nawilżanie – klimatyzacja, nadmierne opalanie, zmiany temperatur – to wszystko powoduje, że skóra traci wodę, staje się mniej jędrna, zszarzała i podatna na zmarszczki. Odpowiedni krem do twarzy zapobiega niekorzystnym zmianom w strukturze skóry.

Najskuteczniejsze są kremy na bazie naturalnych składników, które właściwie pielęgnują twarz, doskonale się wchłaniają i nie pozostawiają lepkich filmów. Kremy z wyciągiem z marchewki nadają cerze pięknego koloru, z ogórka – rozjaśniają twarz, z aloesu – redukują cienie i worki pod oczami.