Kupujemy puchową kurtkę na zimę

Kupujemy puchową kurtkę na zimę

Dobra kurtka puchowa da nam dużo ciepła. Wybór kurtki na zimę nie jest łatwy, ze względu na bardzo duży wybór możliwości.

Każdy zmarzluch wie, że puchówka jest najcieplejszą kurtką zimową. Gdy temperatura spada dużo poniżej zera jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, jeżeli chcemy przetrwać mrozy. Chociaż puchówki kojarzone są jako modne kurtki młodzieżowe, to może nosić je każdy. W sklepach są dostępne w różnych fasonach, kolorach, wzorach, to co je łączy to puchowe wypełnienie. Chcąc wybrać kurtkę dobrą jakościowo, trzeba wiedzieć, że wypełnienia są różne, do wyboru mamy nie tylko puch, ale także mieszankę puchu i pierza.

Zacznijmy od tego, czym jest puch. Wypełnienie puchowe to ptasie pióra, najczęściej kaczek lub gęsi. Dużą zaletą takich kurtek jest niewielka waga oraz dobra izolacja od zimna. Warto zaznaczyć, że puch jest bardzo przewiewny, więc na pewno w takiej kurtce się nie zgrzejemy. Wybierając kurtkę puchową, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału zewnętrznego, powinien być on wodoodporny, niestety puch pod wpływem wilgoci będzie tracić swoje właściwości. Przeglądając kurtki zimowe męskie czy damskie trzeba mieć to na uwadze. Najlepiej przeznaczyć na kurtkę większy budżet, w końcu zakup kurtki to inwestycja na kilka lat, a nie na jeden sezon. Jakość odzieży, szczególnie w sieciówkach pozostawia wiele do życzenia, dlatego trzeba robić zakupy z głową, aby później nie żałować i nie wydawać pieniędzy w kolejnym roku na nową kurtkę.