Początki i rozwój marki Reebok

Początki i rozwój marki Reebok

Początki marki Reebok sięgają wieku XIX, a dokładniej mówiąc – roku 1895, kiedy to na samym początku występowała ona pod nazwą J.W. Foster and Sons. Co więcej – w 1924 roku marka ta wyprodukowała obuwie noszone w trakcie letniej Olimpiady specjalnie dla biegaczy – Harolda Abrahamsa, a także Erica Liddella. Ciekawostką jest, iż o owych sportowcach powstał film o nazwie Rydwany ognia. Należy także wspomnieć, iż w sierpniu roku 2005 Reebok przejął Adidas-Salomon AG – największy rywal tejże firmy za kwotę 3,8 miliarda dolarów, jednak do ostatecznego przejęcia doszło w styczniu, około pół roku później.

Dla mężczyzn i kobiet

Największym uznaniem cieszą się buty Reebok, które to bardzo często kupowane są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Reeboki są przeznaczone dla osób, które cenią sobie wygodny styl życia, a przy okazji – uprawianie sportów w wolnym czasie. Co ważniejsze – pasują one wręcz do każdej stylizacji, bez względu na okoliczności. Reebok posiada najczęściej kroje sportowe, jednak buty można zakupić w wersji krótkiej, bądź też długiej. W przypadku drugiego modelu sięgają one ponad kostki. Buty Reebok w ostatnim czasie promowane są przez znanych raperów – w Polsce promocją Reeboków zajmował się Pezet, w USA ambasadorem marki został Kendrick Lamar.

Na basen oraz plażę

Niezwykle znane są także sandały męskie Reebok, które to można bez trudu zabrać na plażę w okresie letnim, bądź basen. Jeśli istnieje taka wola, świetnie sprawdzą się też między innymi w trakcie codziennego chodzenia po mieście, w szczególności w porze wakacyjnej.