Męskie kurtki skórzane niejedno mają imię

Męskie kurtki skórzane niejedno mają imię

Są chyba najbardziej wyrazistym i charakternym elementem w szafie mężczyzny. Kurtki skórzane męskie od lat kojarzą się z niepokornymi, pełnymi męstwa twardzielami, którzy słuchają rocka i jeżdżą motocyklem. Takie mają konotacje, ale czy do tego ogranicza się ich przeznaczanie? Oczywiście, że nie. Od lat, męskie kurtki skórzane nie stanowią wyrazu buntu, a są krzykiem mody i wyrazem dobrego gustu. Na rynku odzieżowym istnieje naprawdę wiele rodzajów kurtek skórzanych, które pasują do różnych męskich charakterów. Oto, kilka z nich.

Doublerider – ramoneska
To typowa kurtka motocyklowa, kojarzona z muzyką rockową. Ma bardzo męski charakter i buntowniczy dizajn. Cechuje ją asymetryczne zapięcie, którego geneza ma praktyczne źródło związane z ułatwieniem rozpinania kurtki podczas jazdy motocyklem. Obecnie stanowi najbardziej popularny rodzaj kurtki skórzanej, a fakt, że występuje w wielu rodzajach, sprawia, że jest noszona zarówno przez motocyklistów, rockowców, jak i mężczyzn nie związanych z tą kulturą.

Bomber jacket – tradycja pilotów
To bardzo popularny rodzaj kurtki skórzanej męskiej, której fason wiąże się z historią pilotów wojskowych. Kurtka posiada charakterystyczne ściągacze u dołu i na rękawach, co miało zapobiegać przedostawaniu się chłodu. Występuje w wielu wariantach. Może być zapinana na zamek, jak i na guziki. Występują wersje z kołnierzem, często pokrytym wełnianym „kożuchem” oraz nie wyposażone w kołnierz. Mogą być zarówno wykonane ze skóry gładkiej, jak i zamszowej. Te drugie, stanowią bardziej elegancką wersję.

 

Kurtki wiązanie w pasie

Bardzo modne są skórzane kurtki wiązane w pasie, które swoim kształtem przypominają nieco płaszcze. Cechą charakterystyczną jest pas z klamrą zapinany w talii oraz duża ilość kieszeni.