Moda na kompresyjne skarpetki Nike

Moda na kompresyjne skarpetki Nike

W ostatnim czasie hitem sprzedażowym są kompresyjne skarpetki Nike, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę charakteryzują się skarpetki kompresyjne i jakie są ich największe zalety.

Co warto wiedzieć?

Kompresyjne skarpety Nike zaprojektowane zostały z myślą o sportowcach, a przede wszystkim o biegaczach. Technologia tych magicznych skarpetek w dużym stopniu powiązana jest z popularnymi metodami leczenia żylaków. W skarpetkach tego typu stosuje się specjalne opaski uciskowe o zmiennym stopniu ucisku. Najciaśniejsze są zawsze skarpety na stopach. Im wyżej na łydce tym oczywiście ucisk stopniowo zmniejsza się. Skarpetki kompresyjne znacząco wspomagają pracę żył, którym znacznie łatwiej jest odprowadzić krez z dolnych partii nóg.

Skarpetki dla biegaczy

Jak wspomniano powyżej kompresyjne skarpetki Nike są idealnym wyborem dla biegaczy. Spowodowane jest to oczywiście tym, że skarpetki znacząco poprawiają wydolność mięśni biegacza. Warto wspomnieć również i o tym, że kompresyjne skarpetki działają profilaktyczne i to właśnie dzięki nim można zniwelować ryzyko pojawienia się żylaków. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą ograniczyć zakwasy i raz na zawsze pozbyć się tzw. „efektu ciężkich stóp”. Specjaliści zalecają, aby skarpetki kompresyjne Nike nosić nie tylko podczas treningu, ale również kilka godzin po jego zakończeniu. Jedyną wadą skarpetek kompresyjnych jest dość wysoka cena (około 50zł), ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.