Moda streetwear

Moda streetwear

Streetwear to styl ubioru, który czerpie z przestrzeni publicznej, co oznacza, iż z roku na rok ulega on zmianie. Głównymi przedstawicielami mody ulicznej są przedstawiciele kultury punkrockowej i hiphopowej, których wyróżnia przede wszystkim chęć wyróżnienia się z tłumu, a także podkreślenie swojego stylu. Czym jednak charakteryzuje się styl streetwear i co absolutnie powinno znaleźć się w codziennej stylizacji?

Streetwear styl
Charakterystycznymi cechami odróżniającymi styl streetwear od innych styli są przede wszystkim podziurawione spodnie, ćwieki, opuszczony krok, okulary przeciwsłoneczne, a także różnego rodzaju naszywki. Wraz z rozwojem takiego stylu modą uliczną zaczęły się z czasem interesować największe marki odzieżowe na świecie, dzięki czemu zyskał on szersze grono odbiorców nie tylko na Zachodnim Wybrzeżu USA, ale również w innych zakątkach świata.

Streetwear nie dla wszystkich

Moda uliczna musi się podobać, w takim stylu trzeba czuć się dobrze, dlatego też nie każda osoba decyduje się na założenie ubrań reprezentujących taki właśnie styl. Oczywiście, jeśli chodzi o przeciwsłoneczne okulary, to wpisują się one idealnie w praktycznie w każdą stylizację, natomiast pozostałe elementy garderoby ulicznej niestety nie pasują do innych styli, dlatego też nie należy ich ze sobą mieszać.