Moda uliczna, czyli streetwear

Moda uliczna, czyli streetwear

Streetwear to odzież przeznaczona dla młodzieży, jak i dla dorosłych związanych z kulturą hop-hopu. Chociaż w Polsce jest to branża, która dopiero się rozwija, cieszy się szczególnie wśród młodych ludzi bardzo dużym zainteresowaniem.

męski t-shirtOdzież tego typu ma bardzo dobrą jakość, jest oryginalna i ciekawa. Firmy, które zdecydowały się na sprzedaż streetwear stawiają na indywidualizm, promując młodych, kreatywnych projektantów, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Najczęściej oferowaną odzieżą są t-shirty męskie, czapki oraz bluzy. Koszulki męskie mają zazwyczaj wzory graficzne lub napisy. Producent odzieży streetowej nie może pozwolić sobie na naśladownictwo, to on ma być źródłem inspiracji dla innych. To, dlatego odzieży streetowej na pewno nie znajdziemy na aukcjach internetowych, nie są też promowane w sieci.

Najpopularniejsze są koszulki męskie, to one reprezentują głównie streetwear. Wśród takiej odzieży znajdziemy modele z krótkim, szerokim rękawem, który w zasadzie nigdy nie wychodzi z mody i co roku sięga po nie wiele osób. W modzie ulicznej chodzi o ciekawych wzór, ale także luz, nie są to ubrania, w których można wyjść na kolację czy na spotkanie biznesowe – to wysokiej jakości odzież do użytku codziennego.