Modna czapka na zimę

Modna czapka na zimę

Niegdyś czapki zimowe traktowane były jako konieczny element ubioru, ale niekoniecznie z radością noszony. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety z różnych względów nie lubili (i niektórzy wciąż nie lubią) zakładać czapek zimowych. Jednym z najczęstszych powodów był ich, delikatnie mówiąc, niezbyt atrakcyjny design.

Czasy jednak się zmieniły i projektowaniem czapek zajmują się najbardziej uznani designerzy. Bez problemu w galeriach handlowych odnajdziemy markowe czapki zimowe w najbardziej ekskluzywnych sklepach. Nie stanowią one balastu, a mogą stać się kolejnym elementem wyrażającym naszą osobowość.

Jak wybrać czapkę zimową?

czapka zimowa ConverseCzapka zimowa przede wszystkim powinna być dobrana jako element dobrze pasujący do naszego stylu. Dobrze jest ją skompletować razem z rękawiczkami i szalikiem. Ochrona ciała przed zimnem nie musi mieć już tylko czysto praktycznego wymiaru. Ilość dostępnych na rynku produktów pozwala nam stworzyć naprawdę bardzo ciekawe kreacje.

Pamiętajmy jednak, że czapki zimowe powinny mimo wszystko spełniać swoją fundamentalną funkcję, czyli chronić przed zimnem. Zadbajmy więc o to, aby były ciepłe i dobrze zakrywały całą głowę razem z uszami. Dopiero potem przejdźmy do wyboru zniewalającego designu.

Jeżeli chodzi o krój i wygląd czapek, to wybór jest naprawdę spory. Wśród kobiet wciąż bardzo popularne są tzw. uszatki, które gwarantują kompleksową ochronę – osłaniają nie tylko głowę i uszy, ale także kark oraz szyję. Dodatkowo ich sporą zaletą jest fakt, że pasują do wielu zimowych kreacji.