Najpopularniejsze modele męskich bluz

Najpopularniejsze modele męskich bluz

Bluzy męskie to od wielu sezonów jeden z podstawowych elementów garderoby każdego mężczyzny i to niezależnie od aktualnej pory roku. Jakie modele cieszą się największą popularnością?

Jak wiele innych elementów ubioru, także i bluzy były początkowo przeznaczone dla klasy robotniczej. Zaprojektowano je w latach 30. ubiegłego wieku. Ich zadaniem miała być ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kaptur zaczerpnięto z tunik zakonników. Szybko pomysł ten spodobał się odbiorcom i zyskał ogromną popularność. Bluza okazała się być idealnym ubraniem dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Tak jest zresztą aż do dnia dzisiejszego.

Bluza męska od dstreet to element garderoby, który pasuje do różnego rodzaju stylizacji. Można ją bez obaw nosić na co dzień, ale pasuje też do stylu półoficjalnego. Zresztą istnieją nawet modele bluz formalnych, które mają charakter bardziej sweterkowy. Najczęściej jednak bluzy męskie noszone są z jeansami i sportowymi butami. Od kilku sezonów modne są niezmiennie klasyczne bluzy z kapturami, rozpinane lub bez. Warto zainwestować m.in. w bejsbolówkę, ale hitem są też bluzy szkolne. Wybór jest ogromny, a więc każdy mężczyzna powinien bez problemu znaleźć model odpowiedni dla siebie. Propozycje są coraz ciekawsze. Osoby, które chcą się wyróżnić z tłumu mogą zdecydować się np. na bluzy asymetryczne.