Najważniejsze cechy godnej polecenia odzieży sportowej

Najważniejsze cechy godnej polecenia odzieży sportowej

Kryteriów wyboru odzieży sportowej jest wiele. Zależą one również w dużym stopniu od uprawianej dyscypliny sportu. Nie bez znaczenia jest także pora roku, w której się trenuje. Jakie są jednak najważniejsze, względnie uniwersalne cechy odzieży sportowej, jakie powinna ona zawsze posiadać?

Przewiewny materiał

Najważniejsza wydaje się zdecydowanie przewiewność odzieży. Chodzi o to, aby przepuszczała ona powietrze, ponieważ jeśli tego nie robi, łatwo jest mocno się spocić. W zasadzie, przewiewność materiałów jest konieczna zarówno w przypadku odzieży letniej, jak i odzieży zimowej. Rzecz jasna, gdy jest zimno, odzież powinna być nieco grubsza, jednakże również nie powinna być uszyta z nieprzepuszczalnego materiału.

Wydaje się, że standardy przewiewności spełniają materiały, z których ciuchy szyją najbardziej znani producenci. Powinna zostać tu wspomniana choćby solidna odzież sportowa firmy Kappa, a zwłaszcza buty Kappa, które są dziś wysoko cenione przez użytkowników.

Mocny materiał

Z pewnością, niezależnie od części garderoby, ubrania sportowe muszą też być mocne. Podczas treningów dochodzi często do różnego rodzaju przewrotek czy upadków. Ponadto, intensywność ćwiczeń sama w sobie może doprowadzić do zniszczenia ubrania. Ubrania sportowe natomiast nie należą do najtańszych, więc regularne kupowanie nowych to bardzo niekorzystna opcja. Warto więc sprawdzać jakość materiału również pod kątem jego wytrzymałości.