Płaszcz damski – dostępne materiały i zastosowanie

Płaszcz damski – dostępne materiały i zastosowanie

Płaszcz damski jest podstawowym elementem odzieży wierzchniej. Płaszcze wykonane są z różnych materiałów i mają różne parametry, dzięki czemu możemy dobrać idealny model na każdą okazję.

Płaszcz damski – na co zwrócić uwagę?

TOMMY-HILFIGER-PLASZCZ-DAMSKIWybór płaszcza nie jest tak prostym zadaniem, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie chodzi tylko o to, jak płaszcz wygląda, ale również o to, jak będzie się on łączył z innymi ubraniami w naszej szafie, czy będzie wygodny i ile będzie kosztował. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim zapoznaj się z materiałami, z których szyte są płaszcze damskie. Możesz wybierać pomiędzy tkaninami naturalnymi i syntetycznymi (lub połączeniem obu). Każda z tkanin ma swoje wady i zalety, więc jeśli dobrze poznasz swoje potrzeby, łatwiej będzie Ci zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Tkaniny naturalne są bardziej oddychające i bardziej przyjazne dla środowiska niż syntetyczne. Dobrze utrzymują ciepło i nie powodują alergii. Niestety, są cięższe i podatne na wilgoć (przez co często mniej wygodne). Syntetyczne tkaniny są lekkie, szybko schną i są odporne na wilgoć, ale nie mogą pochwalić się tak dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi.

By mieć pewność że kupujemy towar z górnej półki najlepiej wybrać oryginalny płaszcz damski w Messimo, gdzie oferowane są wyłącznie markowe ubrania.

Płaszcz damski – sportowy, luksusowy lub uniwersalny

W każdym rodzaju i stylu ważne jest, aby płaszcz idealnie pasował do sylwetki i podkreślał jej dostojność. Odpowiednio dobrany płaszcz potrafi dokonać tej sztuczki, ukrywając nawet najbardziej widoczne mankamenty. Długość płaszcza dla kobiety zależy od jej wzrostu. Im jest niższa, tym płaszcz powinien być dla niej krótszy: do połowy uda lub do kolan. Wysokie dziewczyny mogą wybierać dłuższe modele – do połowy łydki lub do podłogi.