Płaszcze męskie idealne na wiosnę

Płaszcze męskie idealne na wiosnę

Niezależnie od pory roku warto wyglądać elegancko i stosownie do okazji, a także pogody, dlatego płaszcze męskie nie są zarezerwowane jedynie na sezon jesienno-zimowy. Ich lżejsze odpowiedniki warto nosić wiosną i w chłodniejsze letnie dni. Tanie płaszcze to zarówno parki, jak i trencze, a na bardziej niekorzystną pogodę prochowce. Dwurzędówki z kolei sprawdzą się również na bardziej formalne okazje, gdyż są typowo smart casualowe, podobnie jak budrysówka z drewnianymi zapięciami.

Płaszcze męskie – w jaki sposób dobierać długość?

Wybierając płaszcz, nigdy nie należy wyciągać rąk przed siebie na wysokości barków, gdyż to nienaturalna pozycja, w której zawsze rękawy będą się wydawały zbyt krótkie. Należy również zwracać uwagę by płaszcz nigdy nie był krótszy niż marynarka, gdyż ubranie się w ten sposób to duże faux pas. Również niewysocy mężczyźni nie powinni wybierać modeli 7/8, które skracają ich optycznie. Przy niskim wzroście najlepiej wybierać krótsze płaszcze, maksymalnie sięgające do kolan.

Tanie płaszcze – na jakie się zdecydować?

Dla młodych chłopaków dobrą opcją będą parki, które sprawdzą się również w wersji smart casualowej. Dobrą opcją będą również trencze. Dyplomatki czy dwurzędówki również nadadzą się do codziennych stylizacji dojrzałych mężczyzn, z pewnością jednak trzeba będzie za nie zapłacić nieco więcej. Płaszcze niezależnie od modelu można zestawić zarówno z klasycznymi spodniami garniturowymi, jak i jeansami czy sztruksami. Do płaszcza nie trzeba koniecznie nosić oksfordów, sztybletów, czy mokasynów. Można ubrać również trampki, stosownie do okoliczności. Zabawa modą jest również umiejętnością oceny sytuacji, w których na pewne stylizacje można sobie pozwolić. Wiosną warto poeksperymentować.