Powracająca moda

Powracająca moda

Dobre trendy lubią powracać raz na kilka sezonów. Przykładem mogą być dżinsowe kurtki z misternymi zdobieniami na plecach czy lustrzane okulary przeciwsłoneczne w stylu amerykańskich policjantów. Podobnie jest w przypadku butów – raz panuje moda na mokasyny, by w następnym roku ustąpić wysokim sznurowanym butom. Regularnie do obiegu powracają także buty sportowe, takie jak chociażby Adidas Superstar, które w bieżącym sezonie ponownie królować będą na ulicach wielkich miast.

Zaczęło się od blogerek

Tegoroczny boom na buty superstar zapoczątkowało najprawdopodobniej kilka blogerek modowych, które na swoich profilach w mediach społecznościowych zaczęły publikować fotografie ze stylizacjami łączącymi eleganckie ubrania z obuwiem sportowym. Przypomniało to ludziom lubiącym modę, że coś takiego jak model superstar adidas faktycznie istnieje i pomimo upływu lat wygląda bardzo dobrze.

Ciekawa i długa historia

A buty wyprodukowane przez Adidas mają niezwykle długą historię, która sięga aż 1969 roku. Pierwsza seria superstarów została stworzona z myślą o amerykańskich zawodnikach grających w koszykówkę – jeden z najbardziej ukochanych sportów w Stanach Zjednoczonych. Buty tak przypadły do gustu fanom kosza, że szybko przedostały się na ulice, zdobiąc nogi modnej młodzieży.

Charakterystyczny wygląd

Buty adidas superstar zasłynęły z nietypowego gumowego, okrągłego noska, który przypominać może swoim kształtem i fakturą morską muszlę. Tak też te buty nazywane były kiedyś w amerykańskim ulicznym slangu.