Rodzaje spodni damskich

Rodzaje spodni damskich

spodnie damskie

Spodnie damskie dzielą nie na różne rodzaje, które powinny być dopasowywane do okazji i do sylwetki. Warto wiedzieć o tym, czym się charakteryzują poszczególne fasony.

Rurki damskie

Aktualnie jednym z najczęściej wybieranych modeli damskich spodni są rurki. Charakteryzują się one tym, że są lekko zwężane na udach, dzięki czemu idealnie do nich przylegają. Są one przeznaczone do noszenia przez osoby szczupłe, jednak nie wychudzone. Jeżeli ktoś jest bardzo chudy, to niestety, ale takie spodnie mogą dodatkowo jeszcze wyszczuplić taką nogę. Uważać powinny również osoby niskie. Zwężane na nogawkach spodnie mogą nieco skrócić nogi. Dlatego też są one polecane raczej osobom wysokim. Można je nosić zarówno do tuniki, koszuli, jak i do zwykłych, tradycyjnych bluzek. Są one bardzo uniwersalne.  W zależności od materiału z jakiego są wykonane można je ubierać zarówno na uroczystości formalne, jak i na co dzień.

Regular

Jeansy damskie typu regular są najbardziej klasyczną opcją. Charakteryzują się one tym, że nogawki są proste. Nie występują żadne zwężenia, ani poszerzenia. Dzięki takiej budowie spodnie te nie sprawiają, że sylwetka wydaje się nieco szczuplejsza, niż jest w rzeczywistości. Stąd też najlepiej sprawdzają się dla pań, które mają niewielkie krągłości. Nie poszerzają ich dodatkowo. Dobrze będą w nich wyglądały również osoby o szczupłej sylwetce. Nadają się więc one dla każdego. W zależności od materiału i kolorystyki nadają się do noszenia na uroczystości formalne, jak i na co dzień.