Szukasz bezpiecznej odzieży do pracy? Poznaj sklep BHP, gdzie znajdziesz środki ochrony

Szukasz bezpiecznej odzieży do pracy? Poznaj sklep BHP, gdzie znajdziesz środki ochrony

Wypadki w miejscu pracy są czymś co może się przydarzyć każdemu. Ryzyko związane z wykonywaniem zawodu różni się w zależności od charakteru pracy jednak trzeba pamiętać, iż istnieje ono praktycznie zawsze. W celu minimalizowania ryzyka należy przede wszystkim zidentyfikować zagrożenia.

Jak chronić się przed substancjami chemicznymi?

Praca z substancjami chemicznymi może być niebezpieczna. Wiele substancji może powodować podrażnienia skóry czy dróg oddechowych. W przypadku uczulenia na któryś ze składników substancji może dojść do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Aby zredukować ryzyko związane z pracą z takimi substancjami, należy przede wszystkim poznać ich karty charakterystyki. Więcej na: https://www.bhp-gabi.pl/

Odpowiednie piktogramy wskażą jakie są zagrożenia pracy z danymi substancjami. Ponadto, w takich kartach jest zawarta informacja jakie środki ochrony indywidualnej muszą być stosowane aby to ryzyko zminimalizować.

Podstawowym elementem wyposażenia ochronnego są rękawice. Trzeba jednak pamiętać, że w zależności od typu substancji, należy stosować rękawice nitrylowe, lateksowe lub winylowe. Aby zaopatrzyć się w takie rękawice, warto odwiedzić sklep BHP.

W sklepach tego typu można znaleźć odzież ochronną, która posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. W ten sposób można mieć pewność, że zakupiony sprzęt spełni swoją rolę.

Do pracy z substancjami chemicznymi należy się odpowiednio przygotować. Poznanie ich kart charakterystyki to dopiero pierwszy krok. Kolejnym jest zorganizowanie pracy w taki sposób, aby wpływ na zdrowie był minimalny.