Spodnie męskie chinosy i ich historia

Spodnie męskie chinosy i ich historia

Spodnie chinosy męskie zyskują na popularności nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Stanowią jeden z najbardziej uniwersalnych krojów, dzięki czemu noszone są chętnie do pracy, na spotkania towarzyskie, czy spektakle teatralne. Stały się synonimem sportowej elegancji, cenionej obecnie zarówno przez młodszych jak i starszych.

Historia spodni chino

Spodnie chinosy męskie to fason, który początkowo produkowany był dla wojska i stanowił podstawę munduru żołnierzy brytyjskich. Nosili je również żołnierze amerykańscy podczas walki z wojskami hiszpańskimi. Ponieważ dostarczane przesyłki z ich zawartością przychodziły z chin, spodnie szybko zdobyły swoją obecną nazwę „chino”. Pierwsze kolory, w których były produkowane stanowił beż i khaki. Dzisiaj w sklepach istnieje możliwość zakupienia ich w całej gamie barw, dzięki czemu są idealne w okresie wiosenno – letnim.

Z czym nosić chino?

Męskie chinosy w wersji klasycznej najlepiej skomponować z koszulą oraz dzianinową marynarką. Cała kompozycja będzie lekka, a zaraz elegancka. Wersja sportowa to połączenie chino z podkoszulkiem bądź bluzą. Warto zestawiać je z T-shirtem z popularnym obecnie V-neck’iem, czyli dekoltem wyciętym delikatnie w kształcie litery V. Dobrze zaprezentuje się przy nich również klasyczna koszulka polo czy kaszmirowy sweter. Jeżeli chodzi o obuwie, w wersji sportowej śmiało można nosić je z trampkami, w wersji eleganckiej muszą to być mokasyny.