Stoprocent – ubrania w rytmie hip-hopu

Stoprocent – ubrania w rytmie hip-hopu

Polski hip-hop już od dawna kojarzony jest nie tylko ze specyficznym środowiskiem, z którego wyrósł, ale również ze sposobem ubierania się przejętym przez niezliczone rzesze młodych fanów. Luźna bluza z kapturem stała się niejako symbolem tego miejskiego stylu. Na naszym rynku funkcjonuje kilkanaście producentów odzieży oddających hołd modzie ulicznej. Nie każda jednak zawiera w sobie pierwiastek kultury hip-hopu. Przykładem, który wiąże ubrania ze stylem muzycznym jest marka Stoprocent.

Oversizowe klimaty

Ubrania Stoprocent to swoista klasyka gatunku. Znajdziemy w niej wszystko to, co wyróżnia polskich hip-hopowców. Oversizowe bluzy, szerokie spodnie, luźne t-shirty. Całość wyglądająca na wygodną i niekrępującą ruchów. Dodatkowo uwidaczniają się tu również nowe trendy streetwearu – joggery czy przetarcia i dziury na dżinsach. Oversize jest odejściem od klasycznych trendów dominujących w modzie i ma w sobie coś niebanalnego.

Unikalne i niebanalnie

Moda uliczna to również odejście od schematów i postawienie na indywidualność. To, co nosimy ma pomóc nam określić siebie, swoje upodobania i styl. Polski hip-hop bywał brutalny i lubił szokować „szczerością do bólu”. Takie też więc, powinny być rzeczy powiązane z tą muzyką. Ubrania Stoprocent to nie tylko znane logo. Odważne kolory lub nietypowe grafiki często zdobią ich koszulki. Bluza Stoprocent może prowokować swoim hasłem lub zapadać w pamięć dzięki jednemu z zabawnych tekstów. Ta linia ubrań posiada zarówno swój męski, jak i damski odpowiednik, co znacząco podnosi jej uniwersalność.