Swetry damskie, czyli idealny dodatek na wiosnę

Swetry damskie, czyli idealny dodatek na wiosnę

Wiosna to taka pora roku, gdy jest już nieco za ciepło na założenie kurtki, ale nie temperatura nie pozwala również na chodzenie z krótkim rękawem. Większość kobiet decyduje się więc na swetry damskie. Jak jednak wybrać najlepszy model?

Dostępne rodzaje swetrów damski

Obecnie na rynku znajduje się ogromna liczba rozmaitych egzemplarzy. Różnice między swetrami damskimi https://txm.pl/kobieta/odziez-damska/swetry obejmują przede wszystkim:

  • długość,
  • grubość,
  • sposób zapięcia,
  • kolor i wzór,
  • materiał, z którego są wykonane.

Ta część garderoby kojarzy się głównie z zimowymi stylizacjami, aczkolwiek jest to błędne wrażenie. Trzeba jednak nauczyć się dobierać odpowiednio przewiewne modele. Najlepsze będą swetry damskie wykonane z bawełny lub wiskozy. Ich główną zaletą jest świetna higroskopijność – szybko pochłaniają wilgoć.

Nie trzeba się więc martwić o to, czy pod pachami nie pojawią się nagle mokre plamy. Te materiały mają jednak skłonność do gniecenia się, warto więc wybierać egzemplarze z niewielką domieszką elastanu. Jeżeli chodzi o poliestrowe i wełniane modele, to najlepiej nosić je w okresie zimowym.

Jak dobrać sweter do typu figury?

W przypadku, gdy posiada się bardzo szerokie biodra w stosunku do reszty ciała, najlepiej zdecydować się na dłuższy model. Wyszczupli on optycznie sylwetkę, zwłaszcza gdy utrzymano go w ciemnym kolorze. Aby podkreślić wąską talię, warto założyć pasek.

Kobiety o figurze klepsydry wybierają przeważnie obcisłe egzemplarze, które pozwalają na uwypuklenie wszystkich atutów sylwetki. Dla pań o dosyć wąskich biodrach najlepszy wybór stanowią swetry damskie z baskinką lub kontrastową wstawką na wysokości pasa.

W zastępstwie kurtki

Okazuje się, że elegancki sweter może spokojnie zająć miejsce wiosennej kurtki. Kobiety często decydują się na rozpinane lub rozsuwane egzemplarze, aby łatwo było je zdjąć i włożyć, a przy tym nie zniszczyć fryzury.

Bardzo często widuje się modele z kapturami, przydatnymi w trakcie chłodniejszych dni lub gdy wieje silny wiatr. Dłuższych swetrów używa się często jako zamiennik płaszczy.