Torba podróżna – jak wybrać najlepszą?

Torba podróżna – jak wybrać najlepszą?

torba podróżnaNieważne, czy torba podróżna ma być zakupiona z myślą o konkretnym wyjeździe, czy raczej na przyszłość. Istotne, by była funkcjonalna, odporna na zniszczenia i możliwie jak najlepiej dostosowana do indywidualnych potrzeb. Nie sposób jednak wybrać torbę, która będzie idealnym zakupem dla każdego – wszystko zależy od indywidualnych preferencji, sposobu podróżowania i częstości użytkowania.  

Odpowiedni materiał torby podróżnej
Torba powinna być przede wszystkim solidna, dlatego niezwykle ważne jest, z czego została wykonana. W sklepach dostępne są modele z zabudowy twardej, miękkiej oraz półtwardej. Torby twarde są najbardziej odporne na uszkodzenia czy plamy, jednocześnie są jednak  najcięższe, co w wielu sytuacjach może okazać się ogromną wadą. Miękkie torby będą z kolei najlżejsze, jednak przedmioty znajdujące się w środku nie będą w jakikolwiek sposób zabezpieczone, w dodatku materiał torby miękkiej jest bardzo podatny na zniszczenia i następuje jego szybka eksploatacja. Półtwarda obudowa jest rozwiązaniem pośrednim, cieszącym się największym zainteresowaniem. Nie jest bardzo ciężka, a jednocześnie zapewnia odpowiednią ochronę, z pewnością okaże się więc najbardziej uniwersalna.

A może torba z kółkami?
Torby podróżne sportowe mają być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego coraz częściej wyposaża się je w kółka. Dzięki temu można uniknąć noszenia ciężkiego bagażu na ramieniu, co zazwyczaj jest bardzo niekomfortowe. Dzięki kółkom prościej poruszać się z bagażem po schodach, jest to także dobre rozwiązanie dla osób chcących odciążyć kręgosłup.