Typowa kurtka męska vs typowy polar

Typowa kurtka męska vs typowy polar

kurtki wiosenne męskieCzasem ma się wrażenie, że typowe kurtki wiosenne (zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet), powoli odchodzą w niepamięć. Może nie jest to do końca prawda, ale czasami wydaje się, że ich miejsce zastępują zwykłe polary. I choć w obydwu przypadkach mamy do czynienia z produktem ocieplanym, to jednak łatwo można wskazać przewagę tych pierwszych, nad tymi drugimi.

Układ kieszeni
|W klasycznym polarze, mamy do czynienia z dwiema podstawowymi kieszeniami, usytuowanymi przy pasie. Czasami pojawia się również i kolejna kieszeń na piersi. Jednak z reguły nie są one dobrze zabezpieczone. Mało który polar posiada kieszenie wewnętrzne, do których można by schować różne wartościowe przedmioty.

Odporność na działanie wody
Kurtki wiosenne męskie są z reguły dużo bardziej odporne na działanie wody. Nawet jeśli nie mamy tu do czynienia z materiałem typowo wodoodpornym, to i tak kurtka ta dużo lepiej sprawdza się w codziennym (deszczowym) użytkowaniu, niż tradycyjny polar. Jak wiadomo, ten ostatni od razu nabiera wody, co przedkłada się na większy ciężar i zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania.

Stylowość
Może i styl nie są dla mężczyzn tak ważne (mówimy przecież o męskich kurtkach wiosennych z CitySport), ale również i oni docenią fakt, iż klasyczne kurtki wyglądają o wiele lepiej i – co bardzo ważne – doskonale nadadzą się na większość okazji. Z kolei polar jest produktem, który jest przeznaczony głównie do aktywności sportowej, choć nie jest to jedyne zastosowanie tego produktu. Niestety, w celach bardziej oficjalnych, założenie polaru nie ma sensu.