Wianki komunijne – jakie wybrać?

Wianki komunijne – jakie wybrać?

Wianki to nieodłączny element dziewczęcego ubioru komunijnego. Jednak czym kierować się przy kupnie? Co będzie odpowiednie dla dziecka? Poniżej przedstawię Państwu kilka ważnych rad, które pomogą wybrać idealny dodatek na głowę dziecka.

Sztuczne czy prawdziwe?

W zależności od tego, co będzie podobało się rodzicom oraz dziecku (ponieważ warto brać jego opinię pod uwagę), do wyboru są wianki komunijne z kwiatów sztucznych oraz żywych. Największą zaletą sztucznej ozdoby będzie zdecydowanie trwałość oraz łatwość założenia go na głowę. Nie trzeba się wtedy zupełnie przejmować, czy płatki opadną, czy przypadkiem kwiaty nie zwiędną. Plusem jest również cena – są tańsze niż te robione z prawdziwych kwiatów. Mimo wszystko to właśnie żywe kwiaty zwykle skradają serce wszystkich. Na głowie prezentują się o wiele ładniej, naturalniej. Kojarzą się z niewinnością, skromnością. Do tego wybór gatunku kwiatów jest ogromny, a wykonaniem takiego wianka na spokojnie zajmie się każda florystka. 

Perełki i koraliki

Wianki komunijne

Na rynku istnieje też trzeci rodzaj wianków. Składa się on z perełek i koralików, bądź innych drobnych cyrkonii, które są wplecione w drucik. Występują zazwyczaj jedynie w białym kolorze, chociaż na pewno jest to kwestia do ustalenia z osobą, która zajmuje się ich wyrobem. Jest to najbardziej budżetowa opcja, co nie znaczy wcale, że wykonany wianuszek będzie brzydki. Wręcz przeciwnie!

Spójność

Zamawiając ozdobę na myśl przychodzi, czy powinna być spójna z ozdobami innych dziewczynek również przyjmujących pierwszą komunię. Najważniejszym jest tu mieć swój rozum. To nam i przede wszystkim naszemu dziecku wianek powinien się podobać. Pamiętajmy, że zdanie innych, w tym mam dzieci, nie jest istotne.