Staniki push up nie wychodzą z mody mimo promowania naturalności. Tego typu bielizna wcale nie jest synonimem sztuczności, jak sądzą niektórzy, ale mądrej kontroli nad własnym wyglądem. Dobrze dopasowany stanik potrafi wyeksponować biust z wielką klasą i bez efektu przerysowania. Jak wybrać biustonosz z push upem, który idealnie współgra z ciałem i jego wymaganiami? Dobrze wziąć pod uwagę kilka kwestii.
O co chodzi z funkcją push up?
Zarówno stacjonarne, jak i internetowe sklepy z bielizną są po brzegi wypełnione biustonoszami push up. Wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia, kupując te na specjalne okazje i do noszenia na co dzień. Czy rzeczywiście tego typu bielizna jest tak wyjątkowa? Nie da się ukryć, że staniki te posiadają wiele zalet, które szczególnie doceniają kobiety o mniejszym biuście. Potrafią optycznie powiększyć piersi bez efektu przerysowania i bez ingerencji chirurgii plastycznej. Jest to szczególnie przydatny trik, który sprawdza się, by estetycznie zaprezentować się w bluzce z dekoltem lub sukience z wycięciami w górnej części. Posiadaczki większego biustu również chętnie sięgają po staniki push up, by unieść i zebrać piersi, które trudno jest poskromić w miękkim biustonoszu. Dzięki temu biust jest dobrze podtrzymany.
Sygnały świadczące o złym doborze stanika
Jak dobrać biustonosz push up, by spełniał swoje funkcje oraz zapewniał komfort noszenia? Najistotniejsza jest najbardziej oczywista rzecz – pamiętanie o wyborze stanika zgodnego z własnym rozmiarem. Bez tego nawet najbardziej wyszukana, droga i piękna bielizna będzie bezużyteczna. Źle dobrany stanik push up jest szczególnie widoczny, bowiem jego usztywnienia nie dają szansy na ukrycie niedoskonałości. Za duża miseczka odznacza się nachodzeniem fiszbin pod pachy, a także nieprzyleganiem do piersi – w miseczce widoczne jest puste miejsce. Za mała zwykle powoduje wystawanie piersi, które wręcz wypadają na zewnątrz stanika, a fiszbiny uwierają dolną część biustu. Nieodpowiedni rozmiar pod biustem sprawia, że ramiączka opadają lub wbijają się w skórę, tworząc odciski, a regulacja nie przynosi żadnych rezultatów oprócz podnoszenia się tyłu stanika nad łopatki. Warto pamiętać, że ściskanie piersi, otarcia, czy inne niepokojące sygnały, które są zauważalne podczas noszenia bielizny to nie tylko aspekt estetyczny lub kwestia wygody. Nosząc nieodpowiedni biustonosz push up naraża się piersi na deformacje oraz powoduje złą postawę ciała, od której już tylko krok dzieli do schorzeń kręgosłupa.
Magia wypełnienia, czyli jakie wkładki do biustonosza push up są najlepsze?
Na rynku dostępnych jest wiele staników, które modelują i powiększają piersi. Okazuje się, że istotnym czynnikiem, który podpowiada, jak wybrać biustonosz push up, jest rodzaj wypełnienia. Najbardziej popularne są te z gąbczastymi wkładkami. Decydując się na tego typu stanik należy sprawdzić, czy nie jest zbyt ciężki – w końcu nie ma nic przyjemnego w dodatkowym dźwiganiu bielizny, która ma za zadanie podtrzymywać i wspierać biust. Bardziej komfortowe wydają się wkładki żelowe lub płynne, które mogą jednak być droższe od poprzednich. Takie wypełnienie sprawia, że stanik przylega do biustu, dopasowując się do jego kształtu i ograniczając przemieszczanie piersi. Jest to dobra opcja do wymagających stylizacji (np. na galowe wieczory czy bale), więc warto mieć choć jeden tego typu biustonosz do zadań specjalnych.
Naturalność w wydaniu push up
Staniki push up, w zależności od rodzaju usztywnień, wkładek, czy zabudowania, dają inne efekty. Nie jest prawdą, że biustonosz tego typu odbiera naturalność. Cienkie wkładki wypełniające miseczki dają niewielki efekt powiększenia, ale skutecznie podtrzymują biust, więc są dobrym wyborem do codziennych stylizacji, niewymagających sporych ingerencji w kształt piersi. Mocno usztywniane staniki lepiej zostawić na wieczory i inne specjalne okazje.
Kupując bieliznę warto poświęcić trochę czasu na przymiarki i dokładne sprawdzenie rozmiaru, by później cieszyć się komfortem i nienaganną prezencją biustu.