Z jakiej skóry rękawiczki skórzane?

Z jakiej skóry rękawiczki skórzane?

Eleganckie rękawiczki skórzane są nie tylko modnym elementem garderoby. Pełnią one również bardzo funkcjonalny element galanterii, dlatego też warto zwrócić uwagę na materiał z którego są wykonane.

Rodzaj skóry ma znaczenie

W dzisiejszych czasach większość osób stawia na rękawiczki wykonane ze skóry naturalnej, która charakteryzuje się nie tylko elegancją, ale również klasą. Rękawiczki ze skóry pasować będą nie tylko do kobiet, ale również i do mężczyzn. Naturalna skóra niestety sporo kosztuje, dlatego też porządne rękawiczki mogą kosztować nawet powyżej 100zł.

Skóra jagnięca

Obecnie najbardziej w cenie są rękawiczki wykonane ze skóry jagnięcej. To właśnie ta skóra może pochwalić się nie tylko oryginalnym designem, ale również dużą wytrzymałością. Skóra jagnięca jest bardzo miła w dotyku i niesłychanie elastyczna, dzięki czemu znacząco podnosi się komfort podczas jej noszenia. Najbardziej wymagające osoby powinny rozejrzeć się za rękawiczkami wykonanymi ze skóry pochodzących z północnej Afryki albo Tunezji.

Skóra owcza

W Polsce bardzo cenione są również rękawiczki skórzane wykonane ze skóry owczej. Pamiętać należy jednak o tym, że skóra owcza jest zdecydowanie bardziej podatna na uszkodzenia lica. Gorsze są również parametry elastyczności. Jest to w chwili obecnej najlepsza tańsza alternatywa dla powyżej opisanych rękawiczek wykonanych ze skóry jagnięcej. Nie można zapominać również o rękawiczkach, które wykonane są ze skóry koźlęcej. Materiał ten wyróżnia się dużą wytrzymałością i znaczą ziarnistością, dlatego też skóra ta idealnie sprawdzi się w przypadku męskiej galanterii.