Jak kupować baleriny?

Jak kupować baleriny?

baleriny damskieW sezonie letnim i wiosennym baleriny damskie są obuwiem niezastąpionym w damskiej szafie. Nie dość, że są niesamowicie wygodne, to jeszcze świetnie wyglądają na stopie, dodając jej optycznie lekkości. W sklepach znaleźć można wiele rodzajów tego typu obuwia, przez co zakładać je można na każdą okazję. Warto wiedzieć, czym kierować się przy zakupie damskich balerin.

Jakość przede wszystkim

W tanich sklepach baleriny można kupić już nawet za kilkanaście złotych. Z reguły są to jednak buty dramatycznie niskiej jakości, które ulegają uszkodzeniu już po krótkim czasie noszenia. Co ważne, nie są one również odpowiednio wyprofilowane, co może skutkować bólem stóp przy dłuższym noszeniu.

Dobrej jakości baleriny skórzane damskie muszą co prawda kosztować o wiele więcej, ale z całą pewnością nie są obuwie na jeden sezon. Ich wyprofilowana podeszwa i cholewka sprawia, że można komfortowo je nosić przez cały dzień. Jakość jest najważniejsza.

Dobranie rozmiaru

Eleganckie baleriny powinny być dobrze dopasowane do stopy – za duże będą tracić fason i nie będą estetycznie wyglądać na stopie. Przy zakupie obuwia warto wziąć pod uwagę, że nieco rozbije się ono przy noszeniu, jednak kupowanie butów o rozmiar za małych nie ma większego sensu – aż tyle się one nie rozciągną.

Nigdy nie powinno się kupować balerin, sugerując się jedynie rozmiarem wybitym na podeszwie. Przed zakupem wybrany model trzeba dokładnie przymierzyć, aby mieć pewność, że jest on idealnie dopasowany do stopy i nie uciska jej w żadnym wrażliwym miejscu.