Koszula do karmienia typu koperta – zalety i wady modelu

Koszula do karmienia typu koperta – zalety i wady modelu

Niektóre koszule do karmienia mają bardzo finezyjny i złożony kształt. Przypominają one kopertę, gdyż ich górna część jest zamocowana pod biustem na tak zwaną zakładkę. Można je dosyć łatwo odpinać i zapinać i – co więcej – korzystać z nich również po zakończeniu karmienia piersią.

Uniwersalne i proste rozwiązanie

Koszula do karmienia typu koperta jest dosyć łatwa „w obsłudze”. Jej górna część dzieli się najczęściej na dwie połówki, z których każda skrywa jedną pierś. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla kobiety, gdyż nie zmusza jej do odpięcia całości koszuli. Poza tym zapięcie na zakładkę nie jest czasochłonne i nie zmusza do angażowania drugiej ręki. Problem pojawia się w sytuacji, gdy piersi kobiety są zbyt duże. Wtedy dopięcie całości może wiązać się z pewnymi trudnościami.

Duża widoczność = wada

Kopertowe koszule nocne dla karmiących to rozwiązanie w miarę wygodne, ale też kłopotliwe. Dlaczego? Ponieważ podczas karmienia biustonosz będzie najprawdopodobniej bardzo dobrze widoczny, co pod względem estetycznym, może rodzić sporo wątpliwości. Wadą takiego rozwiązania jest też brak możliwości zabudowania w nim gotowego stanika, co wymaga stosowania odrębnej bielizny dla karmiących.

Podsumowanie

Kopertowe koszule do karmienia to dość oryginalne, ale jednocześnie mało praktyczne rozwiązanie. Owszem, należy podkreślić ich uniwersalność, ale możliwość korzystania z koszuli po zakończeniu karmienia to nie wszystko.