Wybieramy spodnie trekkingowe w góry

Wybieramy spodnie trekkingowe w góry

Błędne jest powszechne przekonanie, że spodnie trekkingowe w każdej postaci mogą być zastosowane do różnych warunków. Niesie to ze sobą ryzyko, że nie będą pracowały w odpowiedni sposób. Przykładowo, podczas wybierania spodni, które będą używane w górach, należy określić to, czy będziemy przemierzać strome zbocza gór, czy też łagodne ścieżki? Czy będzie to w czasie lata, a może zimą? Wszystko to ma ogromne znaczenie dla tego, jakie konkretnie spodnie powinno się wybrać.

Spodnie trekkingowe dopasowane do gór

Każdy, kto kocha góry, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mogą one mieć bardzo różny charakter. Przykładowo Tatry zachodnie, które swoją strukturą i ukształtowaniem zaliczane są do gór o charakterze alpejskim, mogą z człowieka wycisnąć siódme poty podczas przemierzania szlaków znajdujących się na ich terenie. Powoduje to, że używane tam spodnie muszą być przede wszystkim wygodne, przewiewne, lecz również nie mogą ograniczać w żadnym wypadku zakresu ruchów, ponieważ wielokrotnie na szlaku zdarzy się sytuacja, gdy konieczne będzie podciągnięcie się lub mocniejsze podniesienie do góry nogi.

Z kolei jeśli chcemy przemierzać spokojne beskidzkie szklaki górskie, używane w takich warunkach spodnie powinny cechować się przede wszystkim wysoką odpornością na przemakanie, a także dobrą wentylacją materiału.

Praktyczne rozwiązania

Oprócz tego, że istnieją bardzo specjalistyczne rozwiązania, które predysponują dane spodnie do używania ich w konkretnych warunkach, to wiele jest również i takich rozwiązań, które doskonale sprawdzają się we wszystkich warunkach i z tego powodu warto je mieć we wszystkich swoich trekkingowych spodniach. Doskonałym tego przykładem jest możliwość odpięcia nogawek spodni, co uczyni z nich krótkie spodenki. Jest to niezmiernie wygodne w czasie lata, gdy nawet w trakcie letniej wędrówki można jednym pociągnięciem ręki zdjąć nogawki i bardzo mocno poprawić swój komfort i przyjemność zwiedzania.

Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o kieszenie, które powinny być odpowiednio dobrze rozmieszczone, w oczywiście liczbie minimum 4 sztuk – www.polarsport.pl.